top of page

Neauglības ārstēšana

Mūsdienās dzīve ir psiholoģiskās slodzes, stresa un nelabvēlīgas ekoloģiskās ietekme. 

Tas, diemžēl, negatīvi ietekmē cilvēka reproduktīvo funkciju un būtiski ietekmē ģimenes dzīves harmoniju. 

Mūsu speciālisti nodrošina neauglības diagnostiku un ārstēšanu. Veicam visus nepieciešamos izmeklējumus. Ja ir nepieciešamība veikt laparoskopisko diagniostiku vai ārstēšanu, tas tiek veikts Jūrmalas slimnīcā.

 

Pakalpojumu nodrošina ārsti:

  • Juris Iljenkovs

  • Renars Parādnieks 

 

Dr Juris Iljenkovs arī specializējies mākslīgā apaugļošanā.

Mūsu mērķis ir dot katram no mums iespēju izbaudīt laimi kļūt par vecākiem.

Neauglības ārstēšana

MAZĀS GINEKOLOĢISKĀS OPERĀCIJAS

Vispārējā narkozē tiek veiktas mazās ginekoloģiskās operācijas:

 

  • •grūtniecības patoloģijas gadījumā;

  • grūtniecības pārtraukšana ar vakuumekskohleācijas metodi;

  • ginekoloģiskās operācijas saslimšanu gadījumā, pie kurām ārstnieciskos vai diagnostiskos nolūkos nepieciešama iejaukšanas dzemdes dobumā, kā piemēram:

  • endometrija hiperplāzija,

  • dzemdes mioma, endometrija vai dzemdes kakla polips,

  • neskaidras izcelsmes asiņošana no dzimumceļiem un citi patoloģiskie stāvokļi;

  • plastiskās operācijas ginekoloģijā;

  • citas ginekoloģiskās operācijas, ko var veikt dienas stacionāra ietvaros

Operatīvā ginekoloģija

Operatīvā ginekoloģija

STS diagnostika un ārstēšana

DUBULTU DOKTORĀTĀ VEICAM STS DIAGNOSTIKU UN ĀRSTĒŠANU. IZMEKLĒŠANA UN ĀRSTĒŠANA NOTIEK PILNĪGI KONFIDENCIĀLI, IZMANTOJOT MODERNĀKĀS DIAGNOSTIKAS METODES UN EFEKTĪVĀKOS ĀRSTĒŠANAS PAŅĒMIENUS.

STS izmeklējumus vēlams veikt, ja:

  • bijis seksuāls kontakts ar personu, kas inficēta ar kādu STS;

  • ir izmaiņas ķermenī (īpaši dzimumorgānos), kas rada aizdomas par STS;

  • ir vairāki seksuālie partneri un netiek lietota izsargāšanās līdzekļi.

 

Pārbaudes uz STS ieteicams veikt arī profilaktiskos nolūkos.

                         

DUBULTU DOKTORATS PIEDĀVĀ IESPĒJU VAKCINĒTIES PRET HPV VĪRUSU, KURŠ IZRAISA DZEMDESKAKLA VĒZI

Dzemdes kakla vēzis ir ļaundabīgā audzēja veids, ko izraisa infekcija – cilvēka papilomas vīrusa “human papilloma virus – HPV” onkogēnie tipi. Aptuveni 70% dzemdes kakla vēža gadījumu tika konstatēta tieši divu tipu – HPV 16 un HPV 18 klātbūtne.

 

„Ar šo vīrusu var inficēties ikviena seksuāli aktīva sieviete, neatkarīgi no vecuma. Iepriekš pārslimota HPV infekcija neveido pietiekamu imunitāti, kas spētu pasargāt no atkārtotas infekcijas, tādēļ inficēšanās risks sievietēm saglabājas visu mūžu”

 

Ar dzemdes kakla vēzi Latvijā ik mēnesi mirst desmit sievietes. Tas ir otrs biežāk sastopamais audzējs sievietēm līdz 45 gadu vecumam un trešais izplatītākais vēža izraisītas nāves cēlonis sievietēm pēc krūts un plaušu vēža. Daudzās Eiropas valstīs, pateicoties regulārām un agrīni veiktām apskatēm un izmeklējumiem, pēdējo 15 - 20 gadu laikā saslimstība ar dzemdes kakla vēzi ir būtiski mazinājusies. Savukārt Latvijā mirstība no šī audzēja pēdējo desmit gadu laikā ir pieaugusi par 20%.

 

Dzemdes kakla vēža profilaksi var nodrošināt tikai regulāras pārbaudes un vakcinācija. Vakcinācija, līdztekus regulārām pārbaudēm, mazinās dzemdes kakla vēža saslimstību par 94%.”

 

Vakcīna ir papildus iespēja jau ierastajām ginekologa apskatēm pasargāt sevi no saslimšanas ar dzemdes kakla vēzi. Pēc Eiropas epidemioloģiskās uzraudzības (Eurosurveillance, 2008) datiem, vismaz 11 Eiropas valstis ir veikušas HPV vakcinācijas ieviešanas izmaksu efektivitātes izvērtējumu. Tie liecina, ka HPV vakcinācijas sniegtos ieguvumus veido ne tikai novērsto dzemdes kakla vēžu gadījumu skaits, bet arī novērstie pirmsvēža bojājumi.

 

DUBULTU DOKTORĀTS piedāvā iespēju vakcinēties pret papilomas vīrusa (kas izraisa dzemdes kakla vēzi). Vakcīna ir radīta, lai sniegtu sievietei imunitāti pret infekciju, neliekot piedzīvot slimību vai tās simptomus. HPV vakcīna nesatur vēža šūnas. 

 

Rekomendējam vakcināciju jebkura vecuma sievietēm, bet īpaši ieteicams meitenēm pirms dzimumdzīves uzsākšanas 

STS dignostika un ārstēšana

Profilaktiskās pārbaudes

PROFILAKTISKĀS GINEKOLOĢISKĀS PĀRBAUDE

  • Ārējo dzimumorgānu vizuālo apskate;

  • Vaginālā izmeklēšana, ko nepieciešamības gadījumā kombinē ar ultasonogrāfijas izmeklējumiem;

  • Krūšu dziedzeru iztaustīšana.

 

PAPILDUS IESPĒJAMS VEIKT:

  • Onkocitoloģisko uztriepi no dzemdes kakla;

  • Laboratoriskās analīzes: maksts uztriepes un seksuāli transmisīvo slimību diagnostiku;

  • Mazā iegurņa orgānu USG izmeklēšanu;

  • Kolposkopiju - dzemdes kakla un maksas apskati palielinājumā, ar iespēju paņemt audu paraugu tālākai izmeklēšanai;

  • Augļa ultrasonogrāfisko izmeklēšanu;

  • Kardiotokogrāfiju - augļa stāvokļa un sirdsdarbības izvērtēšanu grūtniecības laikā;

Augļa doplerogrāfisko izmeklēšanu

Profilaktiskās pārbaudes

Kontracepcija

Mūsu ārsti piemeklēs un ieteiks, drošu kontracepcijas metodi, kura būtu Jums pieņemama.

Ņemot vērā dzīves posmu, vēlmes, dzīvesveida paradumus un veselības stāvokli.

 

IUS ir maza, mīksta T-formas ierīce ar rezervuāru, kurš satur hormonu progestīnu un kuru ievieto dzemdē. IUS darbojas, nepārtraukti izdalot nelielu progestīna daudzumu no intrauterīnās sistēmas dzemdē. Tā sabiezina dzemdes kakla gļotas, kas apgrūtina spermas kustīgumu un spēju sasniegt olšūnu, kā arī padara plānāku dzemdes gļotādu. Ar 99.8% efektivitāti Tu esi tik aizsargāta, cik vien vispār ir iespējams ar kontracepcijas metodi. Tā ir lieliska metode vienmēr organizētajām, tām, kuras aizmirst, biežām ceļotājām, kā arī principā visām, kuras nevēlas palikt stāvoklī. Tomēr pastāv daži individuāli riska faktori, kāpēc dažām sievietēm IUS nav ieteicama. Tāpēc konsultējies ar savu ārstu, lai noskaidrotu savu individuālo situāciju.

 

IUI var izklausīties mazliet kosmiski, bet tas vienkārši ir apzīmējums intrauterīnai ierīcei, intrauterīna nozīmē, ka tā atrodas dzemdē. Tā var izskatīties jocīgi, bet tā ir ļoti efektīva, maza, T-formas ierīce, kas satur vara stieplīti vai cilindriņus un kuru ārsts ievieto dzemdē. IUI izdala vara jonus, kuri padara spermu nekustīgu un tai ir ļoti grūti pārvietoties dzemdē, bet tā neaptur olnīcu darbību, kas turpina izdalīt olšūnas. Retajos gadījumos, kad spermai izdodas izlauzties cauri, varš neļauj apaugļotajai olšūnai ieligzdoties dzemdes sieniņā. IUI, kad ievietota dzemdē, var tur palikt līdz pat 5 vai 10 gadiem (atkarībā no veida) vai līdz Tu izlem to izņemt. Nekas kosmisks – tikai veselais saprāts

 

Kontracepcijas implants, augstas efektivitātes, viegli noslēpjams kontracepcijas līdzeklis. Apmēram tāda paša izmēra kā sērkociņš, implants tiek ievietots tieši zem augšdelma ādas, kur tas no rezervuāra nepārtraukti izdala hormonu progestīnu nelielās devās asinsritē. Hormons neļauj olnīcām izlaist olšūnas, kā arī sabiezina dzemdes kakla gļotas, apgrūtinot spermas kustīgumu dzemdē un olšūnas apaugļošanu.

 

Sterilizācija ir galēja kontracepcijas metode. Tā ir paliekoša kontracepcijas metode, kura ir piemērota cilvēkiem, kuri ir pārliecināti, ka nevēlas bērnus vai nevēlas vairāk bērnus. Sterilizācija ir pieejama gan vīriešiem, gan sievietēm, un pastāv vairāki procedūru veidi, kuriem ir viens un tas pats iznākums – nē mazuļiem un nekāda atpakaļceļa. Pirms Tu pieņem lēmumu par sterilizāciju, Tev vajadzētu konsultēties ar neatkarīgu padomdevēju vai aprunāties ar savu ginekologu. Pastāv citas ilgdarbīgas kontracepcijas metodes, kuras ir tikpat efektīvas, bet atgriezeniskas.

Tikai dažreiz ir iespējams atjaunot auglību, un nav nekādu garantiju. Atjaunošana ietver sarežģītu operāciju, kura var neizdoties. Otra iespēja – mākslīgā apaugļošana.

 

Visizplatītākie sieviešu sterilizācijas veidi ir ķirurģiskā un neķirurģiskā tehnika. Abas metodes pilnībā novērš iespēju, ka sperma satiksies ar olšūnu dzemdē, bet veids, kā tas notiek, ir nedaudz atšķirīgs. Viens veids ir olvadu nosiešanu. Olvadus cieši noslēdz, izmantojot instrumentu ar elektrisko strāvu, vai arī saspiest ar klipšiem, skavām vai gredzeniem, lai spermatozoīds nevarētu apaugļot olšūnu. Caur maksti olvadā tiek ievadīta medicīniska ierīce ar speciāla katetra palīdzību. Dažreiz pat tiek izņemts neliels olvada gabaliņš.


Neķirurģiska sterilizācija bloķē olvadus, tos piepildot. Caur maksti ar speciāla katetra palīdzību olvados tiek ievietota neliela, lokana metāla spirāle. Tā izraisa rētaudu veidošanos ap sevi. Tā rezultātā olvadi nobloķējas un vairs nevari palikt stāvoklī. Pirmo 3 mēnešu laikā ir jāizmanto cita kontracepcijas metode, bet, kad process ir pabeigts, tas ir paliekoši.

Sterilizācija tiek veikta slimnīcā, ar vispārējo anestēziju. Operācija ietekmē tikai sievietes auglības potenciālu un tai nav nekāda efekta uz viņas libido vai spēju nodarboties ar seksu. Svarīgi vispirms aprunāties ar ārstu, lai saņemtu konsultāciju par ieguvumiem un riskiem. Tāpat ir svarīgi zināt alternatīvas ilgdarbīgas atgriezeniskas metodes, kā piemēram IUS, IUI vai implants.

Dažreiz ir iespējams atjaunot auglību, bet nav nekādu garantiju. Atjaunošana ietver sarežģītu operāciju, kura var neizdoties.

bottom of page